Aktualności

Kategorie tematyczne

EventyPrawo spółekPodatkiPrawo gospodarczePrawo pracyPrawo cywilne

Rozwód małżonków oraz rozwód wspólników – Co z firmą i jej dalszym istnieniem? Co z jej majątkiem, długami i należnościami?

Rozwód małżonków oraz „rozwód” wspólników – Co z firmą i jej dalszym istnieniem? Co z jej majątkiem, długami i należnościami?

W dniu 15 stycznia 2018 roku w budynku Cospot przy ul. Zachodniej 70 w Łodzi, Kancelaria Radców Prawnych Primo Lege zorganizowała kolejne wydarzenie dla Przedsiębiorców.

Prelegent: radca prawny Paweł Kulesza, współzałożyciel Kancelarii Radców Prawnych Primo Lege

Przemysław Dobrowolski, doradca klienta biznesowego

 

W Polsce od wielu lat najpopularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Według rożnych źródeł liczba zarejestrowanych jednoosobowych działalności w 2018 roku przekroczyła 3 miliony.

Warto pamiętać, że własna firma to nie tylko komfort bycia „własnym szefem” ale też bardzo duża odpowiedzialność za swoje działania jaka ciąży na przedsiębiorcy. W szczególności odpowiedzialność majątkiem zarówno osobistym jak i firmowym.

Podczas spotkania mówiliśmy jak zabezpieczyć majątek firmowy Przedsiębiorcy na wypadek rozwodu w oparciu o dostępne formy prowadzenia działalności gospodarczej a także jak zadbać o firmę i jej bieżącą działalność w przypadku śmierci lub wyjścia ze spółki jednego ze wspólników.

Przedstawiliśmy inne alternatywne formy prowadzenia działalności gospodarczej w oparciu o spółki prawa handlowego.

Odpowiadaliśmy na pytania gości dzieląc się 10 letnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych.

Materiał filmowy